Tuesday, January 20, 2015

Pule te pjekur ne furre !!!

loading...
Përbërësit
 1. 1 Pule
 2. 2 Luge gjelle mustard
 3. 2 Luge gjelle kos
 4. 1 Limon 
 5. 1 Portokalle
 6. 1 Qep te kuqe
 7. 2 Thelpi hurdher
 8. Rigon
 9. Krip
 10. Piper te zi
 11. 2 Feta proshute 
 12. 1/2 Filxhan caji vere te bardhe 
 13. 1 Filxhan caji lenge portokallie 
Receta
 1. Ne nje tas hedhim mustarden,kosin,rigonin,krip,piper fetat e proshutes i bejme copeza te vogla dhe i, bejme feta-feta limonin portokallen dhe qepen i hedhim ne tas hedhim dhe legun e portokalles,veren,hurdheren i trazojme mire.
 2. Pastrojme mire pulen dhe e lajme e veme ne nje tepesi dhe i mbushim barkun me perbersast ato qe te ngelen i hedhim ne siperfaqe hedhim pak vaj dhe e mbulojme me leter alumini e plekim ne 200 grande per 45 minuta pastaj heqim letren e aluminit dhe e pjekim 25 minuta akoma sa te skuqet.

No comments :

Post a Comment