Sunday, January 18, 2015

Oktapod me makarona !!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Oktapod te fresket 
  2. 2 Qep te kuqe
  3. 1/2 Filxhane caji vaj 
  4. 1/2 Filxhane caji vere te bardhe
  5. Pak kanelle,mos-hokaridho,karafil
  6. 1 Filxhane pumaro
  7. 500 g Makarona (clloj te doni)
  8. Krip,piper te zi
Receta
  1. Pastrojme dhe lajme mire oktapodin.
  2. Ne nje tenxhere hedhim vaj skuqim qepen pastaj hedhim oktapodin,piperin,kripen,kanelle,mos-hokaridho,karafil,dhe e shuajme me vere pastaj hedhim pumarone dhe uje e leme te ziejne per 1 ore ne tenxhere presioni  kur te jete oktapodi gati dhe i bute hedhim makaronat i ziejme 15 minuta.

No comments :

Post a Comment