Sunday, January 18, 2015

Kek me krem qumeshti !!!

loading...
Përbërësit
  1. 200g Cokollate
  2. 400ml Qumeshte
  3. 150ml Krem qumeshti
  4. 40g Miell qe fryhet vet (farina)
  5. 1 Vanilie
  6. 3 Veze
  7. 60g Sheqer
Receta
  1. Ne nje tenxhere hedhim kremin e qumeshtit,cokollaten ne copeza te vogla,qumeshtin i trazoje mire sa te shkrine.
  2. Ne nje tas hedhim vezet,sheqerin,vanilien,dhe miellin i rrahim mire dhe i hedhim ne tenxhere i trazojme mire sa te behet brumi i trashe jo te ziejne dhe e heqim nga soba.
  3. Lyejme nje tepesi me gjalpe dhe hedhim brumin e pjekim ne 160 grade per 25 minuta.

No comments :

Post a Comment