Sunday, January 18, 2015

Byrek me spinaq pa pet !!!

loading...
Përbërësit
  1. 400g Spinaq 
  2. 400g Djath te bardhe 
  3. 2 Qep te kuqe
  4. 200 ml Krem qumeshti 
  5. 4 Veze
  6. Vaj
 Receta
  1. Ne nje tigane skuqim qepen pastaj hedhim spinaqin hedhim dhe djathin ne copeza te medha e heqim nga soba hedhim kremin e qumeshtit dhe vezet i trazojme mire.
  2. Lyejme mire nje tepesi me gjalpe hedhim brenda brumin dhe e pjekim ne 180 grande per 30-35 minuta pastaj kthejeni nga ana tjeter dhe e pjekim prape per 15 minuta.

No comments :

Post a Comment