Monday, March 26, 2018

Byrek me djathe !!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Pet
  2. 1 Filxhane caji Djath te bardhe (te coptuar)
  3. 1 Filxhane caji Djathe kackavalle (te grire)
  4. 1 Veze
  5. 3 Luge gjelle miell misri
  6. 1 Filxhane caji qumesht
  7. 2 Luge gjelle gjalp
Receta

  1. Ne nje tenxhere hedhim qumeshtin dhe miellin e trazojme sa te pikset pastaj e heqim e leme te ftohet pak dhe hedhim te gjithe perbersat trazojme mire dhe fillojme te shtrojme lyejme nje tepesi shtrojme gjysmat e petve duke i lyer me vaj hedhim brumin e pergatitur dhe shtrojme nga lart petet qe na ngelen pjekim ne 200 grade per 30 me 40 minuta varet nga furra mbase do dhe me pak.

No comments :

Post a Comment