Monday, March 26, 2018

Monkey Bread (Buka e Majmunit)

loading...
Përbërësit

  1. 60 g Gjalp
  2. 250ml Uje
  3. 500g Miell (mbase do dhe pak me shume)
  4. 8g Fare buke 
  5. 75g Sheqer
  6. 1 Veze
Përbërësit per siperfaqen


  1. 120g Gjalp te shkrire
  2. 200g Sheqer te zi 
  3. 2 Luge te vogla Kanelle 
Receta

  1. Nxehim shume pak ujin e hedhim ne nje legen te vogel hedhim sheqerin faren e bukes e trazojme mire sa te shkrine dhe e mbulojme me nje peshqir per 15 minuta pastaj vedhim vezen gjalpin qe e kemi shkrire por kujdes mos te jete shume i nxheht se na digjet fara e bukes dhe nuk fryhet hedhim avash-avash dhe miellin duke gjeshur me dore e mbulojme me peshqir e leme ne nje vend te nxehte per 30 me 40 minuta sa te fryhet kur te jete gati bejme topa te vegjel sa nje arre,lyejme mire me gjalp  nje form per kek ose nje tepesi te vogel te rrumbullakt.  shkrime gjalpin qe kemi per siperfaqen,ne nje tas tjeter hedhim kanellen dhe sheqerin i trazojme mire marrim nje e nga nje topat i lyejme me gjalpin pastaj me sheqerin dhe kanellen dhe i veme ne form keshtu bejme sa te mbarojne te gjithe topat i mbulojme me peshqir dhe i leme prape te fryhen per 30 minuta dhe pastaj pjekim ne 180 grade per 30-40 minuta do i hiqni nga forma kur te ftohet pak.

No comments :

Post a Comment