Tuesday, October 14, 2014

Bukedjathi te shishem me 3 levizje !!!

loading...
Përbërësit
  1. 2 Filxhan caji miell farina (qe fryhet vet)
  2. 1 Filxhan vaj misri
  3. 1 Filxhan qumesht
  4. 4 Veze
  5. Pak krip 
  6. 300g Djathe te bardhe
  7. Djathe kackavalle (sa te doni ) 
Receta 
  1. Vendosim te gjethe perberesit ne nje tas i perziejme mire me nje luge sa perzierja te behet si krem
  2. Lyejme nje tepesi me gjalpe dhe hedhim brumin brenda
  3. E veme ne furre qe e kemi ngrohur e pjekim ne 180 grande sa te marre gjyre.( rreth gjysme ore)

No comments :

Post a Comment