Friday, October 31, 2014

Cheesecake!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Pako biskota (pti-ber)
  2. 125g Vitam
  3. 250g Krem qumeshti
  4. 200g Krem djathi 
  5. 5 Luge gjelle sheqer
  6. 300g Recel luleshtrydhe 
 Receta
  1. Hedhim ne blender (multi) biskotat dhe i bejme pluhur. ne nje tenxhere shkrim vitamin dhe pastaj hedhim biskotat i perzjejme mire dhe i hapim ne nje tepesi te vogel edhe nga anet e veme ne frigorifer per 10 minuta.
  2. Ne nje tas hedhim kremat,sheqerin dhe i rrahim me nje mikser dore per 7 minuta e hedhim lart biskotave.
  3. Dhe ne siperfaqe hedhim recelin dhe embelsira eshte gati . 

No comments :

Post a Comment