Friday, October 31, 2014

Biftek me mbushje djathi!!!

loading...
Përbërësit
 1. 600g Mish te grrir (qima)
 2. 2 Qep 
 3. Majdanoz
 4. 3-4 Feta buke 
 5. 1 Veze
 6. Pak uthull
 7. Vaj
 8. Krip,piper te zi,piper te kuq,rigon 
 9. 1 Spec 
 10. 180g Djathe kackavall (kefalograviera)
 
 Receta
 1. Ne nje tas hedhim te gjithe perbersat pervec djathit dhe specen dhe i gjeshim mire.
 2. Presim djathin dhe specen bejme bifteket te rrumbullakte dhe veme djathin dhe specen ne mes te biftekeve dhe i pjekim ne furre ne 180 grande per 30 minuta. 

No comments :

Post a Comment