Thursday, October 30, 2014

Pule me mustard dhe krem djathi!

loading...
Përbërësit
 1. 1 Pule 
 2. 1 Knor (pule) 
 3. 3 Luge gjelle mustarde
 4. 1 Krem djathi 
 5. Pak majdanoz
 6. 2 Thelpi hurdher  
 7. Krip.piper te zi 
 8. Pak vere te bardhe  
 9. Vaj
 Receta
 1. Ne nje tas hedhim te gjithe perberesit jo pulen as veren.
 2. Pulen e bejme copa te vogla e skuqim mire dhe e shuajme me vere hedhim dhe perberesat i leme 10 minuta dhe eshte gati mund ta shoqeroni me oriz ose makarona. 

No comments :

Post a Comment