Wednesday, October 29, 2014

Oriz me pule dhe krem qumeshti!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Pule 
  2. 2 Filxhane te madhe oriz
  3. 2 Kuti krem qumeshti 
  4. Vaj.krip,piper te zi 
  5. 1 Qep
 Receta
  1. Ne tenxhere presioni hedhim qepen e skuqim hedhim pulen ,piper dhe krip(e mbejme copa te vogla pulen) me pas hedhim uje e zjejme per 30 minuta.
  2. Marrim te gjithe lengun e pules e hedhim ne nje tenxhere nese nuk mjafton hedhim akoma uje e valojme hedhim orizin,krip,pak piper (nese doni orizin mund ta skuqni mbehem shume i shishem).
  3. Marrim pulen e hedhim ne nje tigan hedhim kremin e leme te mbehet pak krem i trashe e hedhim  ne siperfaqe te orizit ne cdo pjate.

No comments :

Post a Comment