Tuesday, October 14, 2014

Kek te vegjel me 4 perberes me 3 levizje!!!

loading...
Përbërësit 
  1. 250g Nutela (cocollate)
  2. 2 Veze
  3. 10 Luge gjelle farina (qe fryhet vet )  
  4. 10-12 Forma te vogela
Receta
  1. Ndezim furren ne 180 grande
  2. Ne nje mikser dore rrafim vezet me nutelen 5 minuta pastaj luge-luge hedhim miellin e rrafim 2-3 minuta akoma.
  3. Hedhim 1 luge gjelle brum ne cdo forme dhe i pjekim per 20 minuta.

No comments :

Post a Comment