Friday, October 31, 2014

Supe pule !!!

loading...
Përbërësit 
  1. 1 Pule 
  2. 2 Qep
  3. Krip,piper te zi,pak rigon
  4. 1 Filxhan caji oriz
  5. 2 Veze
  6. 1 Limon
  7. 2 Karota
 Receta
  1. Zjejme pulen ne tenxhere presioni per 20 minuta hedhim qepen,karotat,kripen,piperin,rigonin .
  2. Kur te ftohet pula e veme ne nje pjate e copetojme dhe e hedhim prape ne tenxhere (vetem mishin jo kockat) leme ujin te valojne dhe hedhim orizin .
  3. Kur te jete gati orizi rrahim vezet mire me limonin dhe e hedhim te supi e leme 3 minuta.

No comments :

Post a Comment