Tuesday, January 20, 2015

Cheesecake me cokollate !!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 1/2 Filxhane caji krem qumeshti
  2. 400g Cokollate
  3. 1/2 Filxhane caji vitam 
  4. 3 1/2 Filxhane caji biskota pti-ber ose petit (te bena pluhur ne blender)
  5. 2-3 Luge gjelle konjak 
  6. Lajthi per siperfaqen (nese doni)
Receta
  1. Ne nje tenxhere hedhim kremin e qumeshtit pastaj copetojme cokollaten dhe e hedhim bashke me kremin e leme sa te shkrine hedhim dhe konjakun e leme te ftohet.
  2. Ne nje tenxhere hedhim vitamin e leme te shkrihet pastaj hedhim biskotat i trazojme mire.
  3. Marrim nje tepesi te vogel dhe te rrumbullakte shtrojme biskotat edhe nga anet me nje luge pastaj hedhim kremin qe eshte ftohur veme dhe lajthite pastaj e veme ne frigorifer dhe per 2-3 ore do jete gati.

No comments :

Post a Comment