Tuesday, January 20, 2015

Qofte!!!

loading...
Përbërësit
 1. 500g Mish te grrir (vici)
 2. Buke qe e keni 1-2 dite (te lagur)
 3. 2 Qep te kuqe te prera ne copeza shume te vogla 
 4. 2 Thelpi hurdher
 5. Dhiosem 
 6. 1 Veze
 7. Rigon 
 8. Krip 
 9. Piper
 10. 4 Luge gjelle uthull
 11. Vaj
 12. 3 Luge gjelle uje 
 13. Miell per siperfaqen para se ti skuqim 
 14. Vaj per tiganin 
Receta
 1. Ne nje tas te madhe hedhim te gjithe perbersat (Buken duhet te shtridhim mire mos te kete uje) i gjeshim mire te gjithe perbersat i veme ne frigorifer per 30 minuta.
 2. Bejme qoftet topa te vegjel i lyejme mire nje e nga nje ne miell dhe i skuqim.

No comments :

Post a Comment