Wednesday, January 21, 2015

Juverlaqia supe !!!

loading...
Përbërësit per juverlaqia
 1. 500g Mish te grrire (vici)
 2. 1/3 Filxhane caji oriz 
 3. 1 Veze
 4. Anthe
 5. Vaj
 6. Krip
 7. Piper te zi
 8. 1 Qep te kuqe 
Përbërësit per supen
 1. 1/2 Filxhane caji oriz
 2.  2 Veze
 3. 1 Limon
 4. Pak selino
 5. 2 Karota 
 6. Krip (nese duhet)
 7. Vaj
Receta
 1. Hedhim te gjithe perbersat per juverlaqia ne nje tas i trazojme mire dhe i bejme topa te vegjel.
 2. Ne tenxhere presioni hidhni uje,selino,pak krip,vaj e leme te valoje uji pastaj hedhim juverlakiat dhe i ziejme per 20 minuta
 3. hedhim orizin dhe 3 minuta para se ta hiqni rrihni te bardhen e vezes pastaj te verdhen,limonin me pas hidhni pak lenge nga supa qe te kene te njejten temperature duke e trazuar gjithmon hidheni te supa.  

No comments :

Post a Comment