Wednesday, January 21, 2015

Lukumadhes!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Gote uji qumeshte (te vaket)
  2. 1 1/2 Gote uji miell qe fryhet vet (farina)
  3. 1 1/2 Luge gjelle vaj
  4. Vaj misri per tiganin 
Receta
  1. Ne nje tas hedhim qumeshtin,vajin,miellin trazojme vazhdimishte e leme nje ore brumin.
  2. Ne tigane hedhim vaj e leme te nxehet dhe me nje luge gjelle hedhim brume duke e lagur gjithmon lugen me uje.
  3. Munde ti shoqeroni me se te doni si mjalt bashk me kanelle dhe arra te grrira ose nutella  etj.

No comments :

Post a Comment