Monday, March 23, 2015

Embelsire me biskota Oreo krem vanilie dhe krem cokollate!!!

loading...
Përbërësit
  1. 450g Biskota Oreo (te grrira)
  2. 6 luge Gjelle vitam te shkrir
  3. 1 Kuti qumeshte me sheqer (zaharuho)
  4. 1 Vanilie 
  5. 240g Krem djathi 
  6. 125ml Shurup cokollate 
  7. 250g Sandigji (krem te mbardhe per mbushjen)
Receta
  1. Ne nje tenxhere shkrim vitamin pastaj hedhim biskotat i trazojme mire dhe pastaj i shtrojme ne tepesi.
  2. Ne nje tas rrahim kremin e qumeshtit pastaj hedhim qumeshtin me sheqer,vanilien,dhe sandigjin i rrahim vazhdimisht.
  3. Ndajme kremin ne 3 pjese ne nje pjese hedhim cokollaten e trazojme mire shtrojme me kremin e bardhe pastaj me kremin me cokollate dhe prape kremin e bardhe,thermojme disa biskota i hedhim ne siperfaqe dhe e veme embelsiren ne frigorifer per 6 ore.

No comments :

Post a Comment