Monday, March 23, 2015

Buke me djathe te skuqur ne tigan (tiganopsomo)

loading...
Përbërësit
 1. 1 1/4 Filxhane caji miell
 2. 1/2 Luge te vogel krip
 3. 1/2 Luge te vogel sheqer 
 4. 1/2 Luge te vogel uthull
 5. 1/2 Luge te vogel maje birre 
 6. 1/2 Filxhane caji uje pak te nxehte 
 7. 1/4 Filxhane caji vaj ulliri
 8. 200g Djathe te bardhe (te coptuar)
 9. Vaj misri ose luledielli per tiganin
Receta
 1. Ne nje tas hedhim miellin pastaj te gjithe perbersat i gjeshim mire dhe pastaj e leme 1 ore.
 2. Bejme mbrumin ne topa te vegel i hapim secilat si pet te vogla dhe i skuqim.

No comments :

Post a Comment