Thursday, April 2, 2015

Patate te skuqura me djathe dhe proshute!!!

loading...
Përbërësit
  1. 5 Patate 
  2. 6 Feta proshute (beikon)
  3. 1 Filxhan caji djathe kackavall te grrir (guda)
  4. Nese doni hidhni dhe 2 qep te fresketa  
  5. Piper te zi 
Receta
  1. Skuqim patatet dhe i veme ne nje tas me leter kuzhine,skuqim pak dhe proshuten dhe i hedhim ne nje tepesi dhe djathin i trazojme mire dhe i pjekim per 10 minuta sa te shkrine djathi ne 200 grade.

No comments :

Post a Comment