Thursday, April 2, 2015

Pule me patate dhe djathe ne furre !!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Pule 
  2. 1/2 Filxhan caji djathe kackavalle (guda)
  3. 5 Feta proshute (beikon)
  4. 6-7 Patate 
  5. 4 Karota
  6. Krip,piper te zi 
  7. Vaj ulliri
Receta
  1. Presim patatet,karotat hedhim krip,vaj,piper,djathin i trazojme mire veme pulen ne mes te tepesise e lyejme mire me krip,vaj.,piper,dhe ne siperfaqe veme proshuten hedhim pak uje e pjekim gjellen ne 200 grade per 1 ore.

No comments :

Post a Comment