Sunday, March 15, 2015

Makarona me kerpudha dhe me djathe !!!

loading...

Përbërësit
 1. 500g Makarona
 2. 250g Kerpudha 
 3. 200g Djathe kackavalle (mocarela)
 4. Vaj
 5. Pak trumze (thimari)
 6. 2 Thelpi hurdher 
 7. Lengun e 1 limoni 
 8. Lekuren e 1 limoni 
 9. Pak maidano
 10. Krip,piper 
Receta
 1. Ziejme makaronat ne uje me krip dhe pak vaj dhe pastaj i kullojme.
 2. Ne nje tigan hedhim vajin kerpudhat,maidanozin,pak krip,piper,hurdheren,trumzen,lengun dhe lekuren e limonit i skuqim pak dhe hedhim uje i leme te ziejne 10-15 minuta dhe i hedhim te makarotat hedhim djathin dhe i trazojme mire makaronat.

No comments :

Post a Comment