Friday, March 13, 2015

Byrek me cokollate !!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Pako pet (Per bakllava)
  2. 1 Filxhan caji vitam
  3. 600g Pika cokollate ose cokollate te grrire 
  4. Pluhur sheqeri per siperfaqen 
 Receta
  1. Lyejme mire nje tepesi me vitam veme gjysmat e petve duke i lyer dhe  nje e nga nje me vitam kur ti kemi shtruar gjysmat hedhim te gjithe cokollaten dhe pastaj veme petet qe na ngelen duke i lyer nese doni mund ta prisni ne copa te vogla para se te piqni.
  2. E pjekim ne 180 grade per 40-50 minuta.

No comments :

Post a Comment