Friday, March 13, 2015

Mus cokollate !!!

loading...
Përbërësit
  1. 200g Krem qumeshti 
  2. 200g Cokollate 
  3. 200g Qumesht
  4. 1 Luge te vogel kafe espresso
  5. 1 Luge te vogel mjalt
  6. 2 Luge gjelle pluhur sheqeri
  7. Pak cokollate te grrire per siperfaqen ose akullore 
Receta
  1. Veme qumeshtin me kafen te marrin nje vale duke e trazuar vazhdimishte e heqim nga soba dhe hedhim cokollaten,mjaltin dhe i trazojme mire sa te shkrine.
  2. Ne nje tas hedhim kremin e qumeshtit,pluhurin e sheqerit,vanilien dhe i rrahim me mikser per 6 minuta pastaj i hedhim te tenxheria me cokollaten i trazojme mire sa te behen nje.
  3. E hedhim cokollaten ne gota dhe kur te jete ftohur e veme ne frigorifer per disa ore kur ta sherbeni hidhni ne siperfaqe cokollate ose akullore.

No comments :

Post a Comment