Saturday, March 7, 2015

Makarona me proshute dhe djathe kackavall me 4 perbersa !!!

loading...
Përbërësit
  1. 2 Filxhane caji makarona (penes)
  2. 400g Pumaro
  3. 250g Proshute (zabon)
  4. 1 1/5 Filxhane caji djathe kackavalle (mocarela)
  Receta
  1. Ziejme makaronat 15 minuta pastaj i kullojme hedhim dhe pak vitam ose vaj ulliri dhe i hedhim ne nje tepesi hedhim dhe te gjithe perbersat i trazojme mire dhe i pjekim ne 200 grade per 20-25 minuta kur gjella te jete gati e lini 10 minuta te ftohet pastaj mund ta sherbeni.

No comments :

Post a Comment