Saturday, March 7, 2015

Sufle me spinaq dhe djathe !!!

loading...
Përbërësit
 1. 1 kg Spinaq 
 2. 2 Qep te kuqe
 3. 300g Djathe te bardhe ne copa te vogla
 4. 2 Filxhane caji buke te therrmuar 
 5. 3 Veze 
 6. 2 Filxhane caji qumeshte 
 7. 100g Djathe kackavalle te grrir  (kefalograveira)
 8. 100g Djathe kackavalle te grrir (edam)
 9. Piper te zi
Receta
 1. Lajme mire spinaqin dhe e grrim e leme te kullojne
 2. Ne nje tigane hedhim vaj pastaj qepen dhe spinaqin i skuqim bashke pastaj e heqim nga soba 
 3. Ne nje tepesi hedhim gjysmen e bukes qe e kemi thermuar hedhim spinaqin pastaj buken qe na ngeli dhe te gjithe perbersat e tjere e pjekim ne 180 grade per 20-30 minuta.

No comments :

Post a Comment