Thursday, March 12, 2015

Embelsire me biskota dhe krem limoni !!!

loading...
Përbërësit
  1. 400g Biskota (Digestive)
  2. 150g Vitam 
  3. 1 kg Kos
  4. 1 Qumeshte panda (zaharuho)
  5. Legun e nje limoni
  6. Lekuren e nje limoni te grrir
Receta


  1. Grrim ne multi (blender) biskotat sa te mbehen pluhur hedhim vitamin ne nje tenxhere e shkrim pastaj hedhim dhe biskotat me pas i shtrojme mire ne te gjitha anet ne nje tepesi dhe e veme ne frigorifer per 15 minuta.
  2. Ne nje tas te madhe hedhim kosin,qumeshtin panda,legun e limonit dhe e rrahim per 5 minuta dhe pastaj e hedhim ne siperfaqen e biskotave hedhim dhe lekuren e limonit qe e kemi grrire dhe e veme embelsiren ne frigorifer 3-4 ore.

No comments :

Post a Comment