Wednesday, April 22, 2015

Buke ne furre me djathe kackavall (Guda)

loading...
Përbërësit
  1. 500g Buke
  2. 4 Thelpi hurdher
  3. 200g Djathe kackavall te grrir(guda)
  4. Pak vaj ulliri 
  5. Pak rigon 
 Receta
  1. Presim buken ne feta presim dhe hurdherat ne mes dhe lyejme buken me to pastaj hedhim vaj,rigon,dhe djathin i veme ne tepesi i pjekin ne 200 grade per 5-7 minuta.

No comments :

Post a Comment