Tuesday, June 30, 2015

Biskota me vanilie me pak perbersa !!!

loading...
Përbërësit
  1. 200g Vitam(gjalp)
  2. 150g Sheqer
  3. 300g Miell
  4. 1 Luge gjelle beikin-pauder
  5. 1 Vanilie 
Receta
  1. Rrahim per 5 minuta me mikser sheqerin dhe gjalpin pastaj hedhim vanilien avash-avash miellin mbashke me beikin-pauder duke i gjeshur me dore.
  2. Nese keni forma per biskotat i beni forma nese nuk keni beni te rrumbullakta ndezni furren ne 150 grade e leni sa te nxehet.
  3. Merrni dy tepesi veni ne secilen leter vaji po nuk keni lyeni tepesite me pak vitam piqeni biskotat ne 150 grade per 15 minuta.

No comments :

Post a Comment