Monday, June 29, 2015

Patate me kerpudha!!!

loading...
Përbërësit
  1. 3 Patate
  2. 3 Qep te kuqe 
  3. 500g Kerpudha
  4. 1/2 Filxhane caji vaj ulliri
  5. 1 Filxhane caji vere te bardhe
  6.  Krip,piper te zi,te kuq
Receta
  1. Skuqim kerpudhat mire pastaj hedhim qepen kur te jene skuqur hedhim veren e leme te ziejne 5 minuta pastaj hedhim patatet,kripen,piperat dhe nje got uje hedhim gjellen ne nje tepesi  dhe e pjekim ne 200 grade per 3-45 minuta sa gjella te jete gati dhe mos te kete uje.

No comments :

Post a Comment