Monday, June 1, 2015

Cupcakes !!!

loading...
Përbërësit
  1. 3/4 Filxhane caji nutella 
  2. 1 Veze 
  3. 5 Luge gjelle miell qe fryhet vet (farina)
  4. Lejthi per siperfaqen
Receta
  1. Hedhim ne nje tas 2/3 e nutelles dhe vezen i rrahim me mikser per 3 minuta pastaj hedhim avash-avash miellin
  2. Marrim 10-12  forma te vogla i veme ne nje tepesi dhe i mbushim ne gjysem i pjekim ne 180 grade per 12-15 minuta kur te jene gati dhe te jene ftohur pak hedhim dhe nutellen tjeter qe na ngeli ne cdo siperfaqe hedhim dhe lajthit.

No comments :

Post a Comment