Friday, August 7, 2015

Pule me patate ne furre !!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Pule 
  2. 2 Thelpi hurdhra 
  3. 8-9 Patate
  4. 2 Karota
  5. Krip,piper te zi,rigon,vaj 
  6. 3-4 Luge gjelle mustard
  7. Lengun e 1 limoni 
Receta
  1. Grime patatet,karotat i hedhim ne tepesi veme pulen dhe hedhim uje dhe i pjekim ne 200 grade per 40 minuta.
  2. Hedhim ne mikser (bleder) hurdherat krip,piper,vaj,rigon,lengun e limonit dhe mustarden dhe i rrahim per 1 minute dhe pastaj e hedhim te gjella i trazojme mire nese duan uje hedhim dhe pak dhe i pjekim prape per 20 minuta.

No comments :

Post a Comment