Tuesday, April 26, 2016

Byrek me djathe veze dhe kos!!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Pet per byrek
  2. 400g Djathe 
  3. 200g Gjize
  4. 4 Veze
  5. 300g Kos
  6. 1 Kanace sod uji 
  7. 100ml Vaj ulliri
  8. Piper te zi pak piper te kuq 
Receta
  1. hedhin ne nje tas djathin te copetuar,gjizen,piperat, dy vezet pak vaj dhe i trazojme mire.
  2. marrim nje tepesi e lyejme me vaj shtrojme gjysmat e peteve duke i lyer me vaj te gjitha pastaj hedhim brumin qe kemi gati dhe e mbulojme me petet e tjera qe na kane ngelur,rrafim dy vezet me soden dhe kosin dhe e hedhim ne siperfaqe te byrekut e pjekim ne 200 grade per 35-40.

No comments :

Post a Comment