Thursday, April 21, 2016

Pule ala krem!!!

loading...
Përbërësit
 1. 1 Pule
 2. 250g Kerpudha
 3. 1/2 Gote uji vere te mbardh
 4. 400ml Krem qumeshti
 5. 100g Krem djathi (Philadelphia)
 6. 2 Luge gjelle mustarde
 7. 2-3 Gjalpe (Vitam)
 8. Vaj ulliri
 9. Krip,piper te zi
 Receta
 1. Lajme pulen e presim fileto ose si te doni e leme te kulloje mos te kete uje pastaj e skuqim nga te dy anet mire e shuajme me gjysmen e veres e leme pak te viejne pastaj hedhim mustaden krip,piper, dhe uje sa ta mbuloni pulen e leme te viejne 20-25 minuta dhe mos te kete fare uje.
 2. Ne nje tenxhere te vogel hedhim gjalpin pastaj hedhim kerpudhat pak krip,piper veren qe na ka ngelur pastaj pak uje i leme te ziejne sa te pine ujin dhe mos te behen te forta.
 3. Hedhim kerpudhat te pula pastaj hedhim kremin e qumeshtit,kremin e djathit i leme disa minuta sa te shikoni qe eshte bere krem duhet ta trazoni gjithmon gjellen dhe eshte gati munde ta shoqeroni me patate te skuqura ose oriz (JU BEFTE MIRE)

No comments :

Post a Comment