Friday, April 22, 2016

Biskota per pashk me portokalle!

loading...
Përbërësit
 1. 1kg Miell 
 2. 4 Luge te vogla beikin pauder
 3. 1 1/2 Filxhane caji sheqer 
 4. 350g Gjalp (vitam)
 5. 4 Veze
 6. 3 Vanilie
 7. Lekuren e dy portokalleve (te grrire ne rente)
 8. 1/2 Filxhane caji qumeshte
Përbërësit per siperfaqen
 1. 2 Luge supe qumeshte 
 2. Te verdhen e dy vezeve
  Receta 
 1. Rrahim me mikser gjalpin me sheqerin per 5 minuta pastaj hedhim vezet nje e nga nje hedhim vaniliet dhe lekuren e portokalles.
 2. Dalojme mikserin dhe hedhim miellin avash_avash duke e gjeshur brumin me dore hedhim beikin pauder, dhe qumeshtin e gjeshim per disa minuta.
 3. Beni biskotat cfare forme te doni i veni ne tepesi me leter vaji,rrahim te verdhat e vezeve me qumeshtin dhe liejme biskotat ne siperfaqe dhe i pjekim ne 180 grade per 15-20 minuta (biskotat dalin 2-3 tepesi).

No comments :

Post a Comment