Monday, April 25, 2016

Sallate me patate dhe kos !!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 kg Patate
  2. 1 Qeq te kuqe
  3. 1 Spec te kuqe
  4. 3/4 Filxhane caji kos 
  5. 1/4 Filxhane caji mustarde
  6. 5 Luge gjelle vaj ulliri
  7. Krip,piper te zi
Receta 
  1. Qerojme dhe lajme mire patates dhe i ziejme ne nje tenxhere hedhim dhe kripen (gjithmon kripen kur ziejne jane me te shishme se e marrin kripen edhe brenda dhe jo ne siperfaqe) kure te jene gati patatet grrim qepen dhe specat.
  2. Hedhim ne blender (multi) kosin.mustarden,vajin,dhe piperin i rrahim per 2 minuta dhe e hedhim te sallata.

No comments :

Post a Comment