Tuesday, May 3, 2016

Sallate me patate dhe proshute (Beikon)

loading...
Përbërësit

  1. 500g Patate 
  2. 5-6 Feta proshute (beikon)
  3. 1 Keq te kuqe te prere ne feta shume te vogla 
  4. 1 Thelpi hurdher te prere ne feta te vogla
  5. Pak majdano
  6. Krip.piper te zi
  7. 1 Limon
  8. Vaj ulliri 
Receta

  1. Qerojme dhe lajme mire patatet i ziejme me kripen pastaj i marrin i presim i hedhim ne nje tas te madh,hedhim ne blender vajin,limonin,piperin dhe i rrahim per nje minute.
  2. Skuqim pak proshuten (beikon jo tjeter proshute) dhe e hedhim te sallata pastaj hedhim.qepen,hurdher, majdanozin dhe salcen i trazojme te gjitha perbersat bashk dhe sallata eshte gati (JU BEFTE MIRE).

No comments :

Post a Comment