Tuesday, April 26, 2016

Buke e shishme dhe e shpejte !!!

loading...
Përbërësit
  1. 450ml Uje pak te ngrohte
  2. 41g Maje buke te fesket
  3. 500g Miell
  4. 1 Luge te vogel krip
  5. 2 Luge gjelle uthull
Receta
  1. Hedhim ujin e ngrohte ne nje tas te madhe hedhim dhe majen e bukes e shkrim mire dhe e lemete mbuluar me nje peshqir per 30 minuta sa te fryhet pastaj hedhim te gjithe perbersat brumi nuk do jete i forte po mos kini merak e leme 1 ore .
  2. Lyejme nje tepesi me vaj hedhim brumin brenda dhe pjekim ne 200 grade per 1 ore.

No comments :

Post a Comment