Wednesday, May 4, 2016

Omelet me kerpudha,beikon dhe speca !!!

loading...
Përbërësit

  1. 5-6 Veze
  2. 2 Luge gjelle qumeshte
  3. 2 Speca nje te kuqe nje te gjelber
  4. 150g Kerpudha
  5. 150g Beikon (proshute)
  6. 150g Djathe kackavalle te grrir (kefalograviera)
  7. Vaj ulliri
  8. Krip,piper te zi 
 Receta

  1. Ne nje tas hedhim vezet,kripen,piperin.ne nje tigan skuqim specat,beikon,kerpudhat hedhim pak uje e leme te ziejne sa te pine te gjithe ujin ne fund hedhim vezet dhe djathin i leme sa te behen vezet dhe omeleta eshte gati.


No comments :

Post a Comment