Wednesday, May 4, 2016

Makarona ograden!!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Makarona 
  2. 200g Djath kackavalle te grrir (kefalograviera)
  3. 200g Djath kavkavalle te grrir (kaseri)
  4. 200ml Krem qumeshti 
  5. 2 Veze 
  6. 200g Beikon e presim ne feta(proshut)
  7. Pak maidano
  8. Krip,piper te zi 
  9. 2 Luge gjelle gjalp 
Receta

  1. Ziejme makaronat ne uje me krip kur te jene gati i kullojme dhe i hedhim ne tepesi,rrahim vezet i hedhim te makaronat hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere e trazojme gjellen dhe e plekim ne 200 grade per 15-20 minuta sa te skuqet  ne siperfaqe. 


No comments :

Post a Comment