Wednesday, May 4, 2016

Mus cokollate me portokalle dhe kos!!!

loading...
Përbërësit

  1. 300g Cokollate te zeze (kuvertura)
  2. 1 Filxhane caji qumeshte
  3. 3 Luge gjelle sheqer
  4. 1 Luge gjelle liker portokallie 
  5. Lekuren nga 1 porokalle te grrir 
  6. 400g Kos 
Receta

  1. Hedhim ne ben-mari qumeshtin,sheqerin e leme te ngrohet hedhim cokolaten e trazojme sa te shkrin e heqim nga soba pastaj hedhim kosin,likerin.lekuren e portokalles vazhdojme te trazojme e hedhim musin ne gota dhe embelsira eshte gati.

No comments :

Post a Comment