Wednesday, May 4, 2016

Biskota me gjalpe dhe cokollate!!!

loading...
Përbërësit

 1. 3 1/2 Filxhane caji miell
 2. 1 Luge te vogel beikin-pauder
 3. 1 Filxhane caji gjalp te fresket
 4. 1 Filxhane caji sheqer 
 5. 2 Veze
 6. 1 Vanilie 
 7. 2 Luge gjelle konjak 
Përbërësit per siperfaqen

 1. 125g Cokollate te zeze (kuvertura)
 2. 4 Luge gjelle pluhur sheqeri 
 3. 2 Luge gjelle qumeshte 
 4. 1 Luge gjelle konjak
 5. 100g Gjalp 
Receta

 1. Rrahim me mikser gjalpin bashk me sheqerin pastaj hedhim vezet rrahim akoma per 4 minuta pastaj hedhim konjakun,vanilien,beikin-pauder dhe avash-avash miellin sa ta marrin te gjithe fillojme dhe e gjeshim me dore beni biskotat formen qe doni mirrni nje tepesi veni leter vaji dhe piqni ne 180grade per 15 minuta.
 2. Shkrim cokollaten ne ben-mari pastaj hedhim te gjithe perbersat duke trazuar vazhdimisht kur te kete shkrire e heqim nga soba dhe e hedhim cokollaten ne siperfaqe te biskotave.

No comments :

Post a Comment