Friday, June 10, 2016

Embelsire Luleshtrydheje!!

loading...
Përbërësit

  1. 1kg Luleshtrydhe
  2. 500g Sheqer
  3. 1 Luge gjelle limon
  4. 100ml Uje 
Receta

  1. Pastrojme dhe lajme mire luleshtrudhat i leme te kullojne pastaj i hedhim ne nje tas te madhe hedhim dhe sheqerin dhe i veme ne frigorifer 12 ore (sa me shume ore aq me mire).
  2. Diten tjeter hidhni ne tenxhere luleshtrydhat bashke me sheqerin dhe lengun qe kane nxjerre dhe 100ml uje i leme te ziejne 20-25 minuta duke trazuar vazhdimisht por kujdes mos prishni formen e luleshtrydhes dhe hiqni vazhdimisht shkumen qe do nxjerin para se ta hiqni hidhni limonin.   

No comments :

Post a Comment