Saturday, July 9, 2016

Cokollata me arre kokosi vetem me 3 perbesa!!!

loading...
Përbërësit

  1. 3 Filxhane caji arre kokosi pluhur
  2. 3 Filxhane caji zaharuho (eshte ne konserve qumeshte me sheqer shume i shishem)
  3. 430g Cokollate te zeze
Receta


  1. Hedhim ne tas arren e kokosit me zaharuho i trazojme mire me nje luge ose me dore per disa minuta vejeni ne frigorifer per 1 ore pas 1 ore gjesheni prape me duart tuaja dhe filloni te beni topa ose ne forme cokollate te vogla.
  2. Shkrini cokollaten e zeze ne ben mari kur te jete gati hidhni nje e nga nje dhe hiqni ne cast veni ne nje tepesi  ku keni shtruar leter vaji veni atje me rradhe leni te ftohen pak dhe pastaj veni ne frigorifer.

No comments :

Post a Comment