Saturday, July 9, 2016

Embelsire e thjesht dhe me pak perbersa!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1kg Kos
  2. 400g Zaharuho (eshte konserve qumeshti me sheqer )
  3. Lekuren e grrire te nje limoni dhe lengun
  4. 300g Biskota 
Receta


  1. Hedhim ne nje tas te madhe kosin dhe e rrahim me mikser mbashk me zaharuho pastaj hedhim lengun dhe lekuren e limonit vazhdojme te trazojme per 3 minuta.
  2. Hedhim ne blender (mult) biskotat i grim sa te behen pluhur pastaj fillojme te shtrojme marrin gota per embelsira ose ne tese shume te vegjel hedhim biskot pastaj kremin qe e kemi gati prape biskota,krem (nese doni ne siperfaqe veni donje recel cfardo receli te keni do jete shume e shishme) dhe ne fund hidhni pak fare biskota vejeni ne frigorifer munde ta sherbeni dhe ne cast. 


No comments :

Post a Comment