Monday, June 27, 2016

Akullore me Shalqi (Karpuz)

loading...
Përbërësit

  1. 600g Shalqi pa mberthamat dhe pa pjesen e jashtme 
  2. 100ml Uje 
  3. 100g Sheqer
  4. 2 Luge te vogla lenge limoni 
Receta

  1. Hedhim ujin sheqerin dhe limonin ne nje tenxhere e trazojme sa te shkrine sheqeri e leme te ziejne per 2 minuta pastaj e heqim e leme te ftohet mire.
  2. Marrim shalqin i heqim mberdhamat dhe pjesen e jashtme dhe e peshojme 600g duhet te jete e presim ne copeza te vogla dhe e hedhim ne blender (multi) e rrafim mire sa te behet krem e hedhim ne nje tas hedhim dhe shurupin i trazojme mire dhe akulloria eshte gati.munde ta hidhni ne forma te vogla per akullore qe te jete me thjeshte per femijet tuaj,kjo recet eshte dhe per te gjithe ata qe mbejne diet se nuk te shendosh sa akulloret e tjera. 

No comments :

Post a Comment