Tuesday, June 14, 2016

Salce per Peshkun Mishin dhe Sallatat.

loading...
Përbërësit

  1. 4 luge gjelle Mustarde
  2. 1 Limon
  3. Pak krip
  4. 3 Luge gjelle vaj ulliri
  5. Pak piper te zi
  6. Rigon  
Receta

  1. I hedhim te gjithe perbersat ne bleder (multi) i rrahim per 2 minuta dhe salca eshte gati.
  2. E perdorim ne peshk.sallata si sallate me patate etj,mishe,snicel,kur beni patate me pule  po nuk do ta hidhni limonin ne fillim po ne fund se forcohen patatet dhe nuk piqen. E hedhim ne siperfaqe kur e shermbejme ne pjate,nese doni mund te hidhni akoma limon.

No comments :

Post a Comment