Wednesday, August 31, 2016

Melci qengji recet e thjeshte

loading...
Përbërësit

  1. 500g Melci
  2. Lengun e 2 limonave
  3. Krip,Piper te zi,Rigon,Vaj Ulliri
Receta


  1. Lajme mire melcin dhe e presim ne copeza te vogla e hedhim ne nje tenxher me 1 gota uje e leme te ziejne sa te pine te gjithe ujin kur mos te kete me uje hedhim pak vaj e skuqim mire hedhim dhe kripen,piperin,rigonin dhe ne fund lengun e limonave.

No comments :

Post a Comment