Friday, August 5, 2016

Qofte me Domate!!!

loading...
Përbërësit

 1. 4 Domate (Heqim lekuren dhe presim ne copeza te vogla)
 2. 100g Djathe 
 3. 1 Qep te madhe
 4. 1/2 Filxhan caji miell
 5. 1 Luge te vogel majdhano
 6. 1 Luge gjelle dhiosem 
 7. Pak rigon
 8. 1 Luge gjelle beikin-pauder
 9. Krip-piper
 10. Vaj luledjelli per skuqjen
 Receta


 1. Heqim lekur e domateve i presim ne copeza te vogla hedhim domatet ne nje kullese hedhim dhe pak krip dhe i leme 30 minuta i leme te kullojne mire pas 30 minutash hedhim domatet ne nje tas hedhim dhe te gjithe perbersat i gjeshim mire dhe e leme brumin 30 minuta ne frigorifer pas 30 minutash hedhim vajin ne nje tigan pak te thelle e leme te djegin mire dhe me nje luge hedhim qoftet i skuqim nga te dyja anet dhe kur te jene gati i veme ne nje tas me leter kuzhine qe te ikin vaji i tepert.  

No comments :

Post a Comment