Friday, August 5, 2016

Berxolla derri shume te shishme!!!

loading...
Përbërësit

  1. 5 Berxolla
  2. 1/2 Filxhan caji vaj ulliri
  3. 1 Filxhan caji uje
  4. 1 Luge gjelle rigon 
  5. 1 Luge te vogel krip
  6. 1/2 Luge te vogel piper te zi
  7. 1 Limon te vogel ne feta 
  8. 1/2 E nje limoni marrim vetem lengun
Receta


  1. Lyejme nje tepesi me pak vaj veme berxollat.
  2. Hedhim te gjithe perbersat ne blender (mult) pervec fetat e limonit dhe i rrahim per 2 minuta pastaj i hedhim ne siperfaqe te berxollave veme dhe fetat e limonit i pjekim ne 180 grade per 1 ore me 1:15 varet nga soba juaj.

No comments :

Post a Comment